A zene bûvöletében - Fire & Ice
Beszélgetés a gyõri Fire & Ice szólógitárosával
Régóta tervezem, hogy bemutatom a Fire & Ice nevû gyõri zenekart, hiszen az egyik tagja gyermekkori jó barátom, Szabó Dániel Róbert. Õt kérdeztem a megalakulásról, fellépésekrõl, tervekrõl.
Régóta tervezem, hogy bemutatom a Fire & Ice nevû gyõri zenekart, hiszen az egyik tagja gyermekkori jó barátom, Szabó Dániel Róbert. Õt kérdeztem a megalakulásról, fellépésekrõl, tervekrõl.
Reklám:
- 2003-ban egy Edda koncerten jött az ötlet, mi lenne, ha alapítanánk egy együttest. Már korábban is voltak próbálkozások, de mindegyik komolytalan. A csapat öt tagból áll, Fritz Tamás énekel, Szemenyei Balázs dobol, Sirgely Csaba billentyûzik és vokálozik , Horváth Tamás „Vihar” basszusgitározik, én szóló gitározom .
- Hogyan ismerkedtél meg a jelenlegi tagokkal? R észt vettek azon az Edda koncerten, vagy késõbb csatlakoztak?
- Nem voltak ott a koncerten, csak én meg egy haverom – már kiszállt a csapatból –; a tagokkal hirdetések révén találkoztam.
- Miért Fire & Ice?
- Az Edda egyik angol nyelvû albumának Fire & Rain a címe, úgy gondoltuk, ez jó név lenne a csapatunknak, de mivel ez már foglalt volt, ezért lett Fire & Ice, vagyis Tûz és Jég. Azért is jó név, mert ezzel kifejezhetjük a zenei többszínûségünket. Leginkább pop-rock számokat adunk elõ, fõleg hazai zenészektõl, de nem ritka, hogy külföldiektõl.
- Miben különböztök más zenekaroktól?
- Alapvetõen abban, hogy mi nem csak a legismertebb dalokat játsszuk, hanem próbálunk egy sokszínû és igényes repertoárt összeállítani.
- Vannak saját számaitok?
- Nincsenek, még nem írtunk. Nagyon sok jó, nem közismert dal van a világon, igyekszünk ezeket elõadni. Nem szeretnénk erõltetni egy zenei album megjelenését csak azért, hogy elmondhassuk, nekünk is van.
- Milyenek a zenekar lehetõségei?
- Egyes helyekre túl „könnyû” a zenénk, máshova pedig vad. A lehetõségeinket nagyban korlátozza, hogy amatõr zenekar vagyunk. Egyes managerek és szervezõk azt gondolják, mindent megtehetnek velünk. Nagyon észnél kell lennünk, hogy ne verjenek át minket.
- Hol léptetek fel?
- Gyõrszentivánon volt koncertünk, utána a Révai Miklós Gimnáziumban, május elsején Öttevényen.
- Miért a s zólógitárt választottad?
- Amikor zenélni kezdtem, ez volt az a hangszer, ami a basszusgitár mellett vonzott. Megfogott a hangja, a formája. Eleinte autodidakta módon képeztem magam, utána az Edda gitárosától, Alapi Istvántól vettem leckéket. Nagyon örülök, hogy hozzá járhatok, ismerhetem. Sokat tanulok tõle, õ az egyik zenei példaképem. Egyébként nem a zenélésbõl szeretnék megélni, más terveim vannak a jövõre nézve.
- Kedvenc hazai és külföldi csapatod?
- A hazaiak közül mindenképpen az Eddát említeném, hiszen több számot is játszunk tõlük - a zenekarnak a legújabb korszakából is –, a külföldiek közül a Dream Theater-t, Toto-t emelném ki, de tetszik Steve Vai és Joe Satriani zenéje is.
- Tehetség kell a zenéléshez, vagy megfelelõ képzéssel bárkibõl lehet jó muzsikus?
- Attól függ, hogy milyen szintig akar eljutni. Szerintem a tehetség mellett fontos a megfelelõ képzés. K evés olyan ember van, aki meg tudja állapítani, hogy ki tehetséges, ki nem.
- A jövõ?
- Tervezünk koncerteket, illetve nyáron egy demófelvételt. Elõreláthatólag május 27-én Dunaszegen lépünk fel, de errõl egyelõre többet én sem tudok.
Grave
Friss zenei hírek
05.12. |
05.11. |
05.10. |
05.09. |
05.06. |
Hasonló cikkek
Cimkefelh?
Angerseed, Aurora, Beyond, Debrecen, Diesel, els? EP, els? nagylemez, fesztivál, Fishing on Orf?, gitár, Harley-Davidson Open Road Fest, ingyenes, iTunes, koncert, Melodic death metal (Melodeath), Nadir, Nevergreen, nyereményjáték, Ossian, Piramis, Progresszív metal, Pulzus tehetségkutató, Punk rock, Quimby, Red Rocket, Rockmaraton, Schrott Péter, új énekes, Veréb fesztivál, Wisdom