A Fõnix éjszakája:Ossian, P. Mobil, Kárpátia, Emeretta Rock Band, Krízis
Nekem már akkor gyanús volt minden, amikor megérkeztünk Siófokra (2006.08.18.). Megkerestük a Kálmán Imre szabadtéri Színpadot, amirõl eddig csak annyit tudtam, hogy régen is rendeztek ott kisebb koncerteket, de fõleg színpadi darabok bemutatására használják.
Reklám:
A helyszín tehát, ahova indultunk, egy gyerekekkel zsúfoltságig megtelt játszótér közvetlen szomszédságában volt. Aztán odaértünk a beléptetõ kapuhoz. Szokatlan, szinte idegen érzés volt tapasztalni a biztonsági õrök kedvességét és közvetlenségét. Még a motozástól is eltekintettek. Kedvesen útbaigazítottak, elmondták, hogy hol a büfé és a WC, majd egy „Vigyázzatok Magatokra és érezzétek jól Magatokat!” után bementünk a nézõtérre. Na, akkor lepõdtünk meg legjobban. Szabadtéri színpad, szabadtéri nézõtér SZÉKEKKEL. Az egésznek olyan hangulata volt, mintha egy szabadtéri színházi elõadásra jöttünk volna. Láttunk jócskán kisgyerekeket szüleikkel, idõsebb házaspárokat, fiatalokat Árpád-sávos zászlóval, és találkozhattunk a kiskatonáknak vagy éppen Adolf Hitlernek öltözött „keménymaggal”. Ezt a koncertet is a Pallai Produkció szervezte –ez itt a reklám helye- , mint annyi más rock zenei rendezvényt is. S a koncertek közötti szünetben maga Pallai jött a színpadra egy kis szónoklatot tartani, a zenekarokat pedig mindig egy attraktív hölgy vezette fel. Mindeközben még egy gitárt is kisorsoltak azok között, akik elõvételben vették meg a jegyet.
Az elsõ két bandáról szinte teljesen lemaradtam, s csak az Emeretta Edda és P. Mobil feldolgozásait tudtam csak elcsípni. Egy kis köszöntõ, néhány sör elfogyasztása és egy felkonf után következett tehát a Kárpáti együttes. Tömörültek is rendesen a színpad elõtt szabadon hagyott részen az elõbb már említett bõrfejûek és a kiskatonák. Persze mi sem sokáig bírtuk ki ülve. Óriási hangulatot csinált az együttes. Valószínûleg ez annak is volt köszönhetõ, hogy régi katonaénekeket és a haza becsületérõl és szépségérõl szóló nótákat is elõvettek, amiket az idõsebb generáció is ismer, persze nem a Kárpátiától, hanem a Kossuth Rádió vasárnap déli kívánságmûsorából. Mi sem ülhettünk tehát tovább, nem is bírtuk volna; muszáj volt lemennünk a dühöngõbe –illetve csak addig, amíg a tömeg engedte. Ekkor éreztem egy rezgést, amit ritkán érez az ember rock koncerten. Talán a környezet és az idõzítés adta, de jelen volt az az összetartó, szeretetre éhes, békésen „ünneplõ” magyarság, ami azt hiszem az egész országban elterjedhetne. Nehezen engedtük tehát el a Kárpátiát. Én ezelõtt nem láttam õket élõben, de hatalmas élmény volt.
Aztán szétoszlott a tömeg. Nagyjából szét lehetett választani ki milyen koncert miatt jött el elsõsorban. A Kárpátiások visszamentek sörért, majd leültek a közönség –akkorra üresen hagyott – soraiban. Így aztán nekünk sem kellett több, elõrenyomultunk az elsõ sorba. Imádott nagy kedvencünk, az Ossian következett. Mögöttünk tömött sorok és megannyi magyar zászló. Paksiék is hatalmas erõben voltak- mikor nem?! - és a közönség is óriási volt – egy kis önfényezés… Természetesen A rock katonáival kezdtek, aztán jöttek sorra a nagy klasszikusok. Ami meglepetés volt, az az, hogy nem az új dalokat játszották, nem az éppen aktuális album „slágerei”, nyomták, hanem- hát hogy is fogalmazzak – inkább a szélsõségesebb dalokat: Véren vett ország, Hõsök vére, Titkos ünnep, A szabadság fantomja, Szabadság a vérünk, a remény harangjai stb. Az egésznek egy kissé szélsõséges behatása volt; bár ez az Ossian alatt teljesen nyilvánvalóvá vált és a P. Mobil ezt csak fokozta. Kellõképpen elfáradtunk, megizzadtunk. Õket is nehezen hagytuk elmenni. Eddig is tudni lehetett, hogy Ossiánék nagy hazaszeretõk, de ez a koncertjük nagyon megerõsített ezt a tudatot.
A rendezvény utolsó fellépõje következett, a P. Mobil. Mi eddigre helyet foglaltunk a székeken, természetesen a legminimálisabb távolságra a bandától. Rudan Joe õrületes hangja a régi. Nem is a hanggal volt itt a „probléma2, hanem inkább az alkohollal: a tagok totál részegek voltak, Suszter Lóránddal az élen. Õ maga nem is nagyon énekelt - maximum próbálkozott -, végig bohóckodta a koncertet. A Két forintos dalnál elõjött a kb. egy méter átmérõjû régi két forintos és az aprópénz - dobálás sem maradt el. Aztán, amikor kicsit fáradt volt a közönség, elõvették a fa tenyereket és azzal izzították a kedves hallgatókat. Suszter végig kommunistázott, meg keményen politizált. De azt hiszem az õ állapotában ez megbocsátható volt… Amikor már kellõen begerjedt, szidta a buzikat és nõket hívott fel a színpadra. Mindemellett felszólított mindenkit, hogy szaporodjon… Nem maradhatott el az öntözés sem. Suszter úr vödör szám öntötte ki a vizet a közönségre. Ennek õk azért nem örültek, mert már éjfél után járt az idõ és a levegõ is meglehetõsen lehûlt addigra. Elõször lementek ktyába, aztán letántorogtak a színpadról…A közönség pedig szép lassan szétoszlott és haza ment… vagy kocsmába…
Összefoglalva ez egy nagyon jó koncertsorozat. Jó bizonyítéka volt többek közt annak, hogy milyen jól megfér egymás mellett a kisgyermekes család és a hungarista; mert tulajdonképpen mindketten ugyanazt szeretnék…
Mar-C
Szólj hozzá a cikkhez
Friss zenei hírek
06.29. |
06.26. |
06.05. |
06.04. |
05.17. |
Cimkefelh?
A38, Angertea, Bëlga, Blind Myself, Bridge, Casketgarden, Cyparis, Dalriada, Depresszió, Doom, elhunyt, Felvidék, Ganxsta Zolee, Guns N' Roses, Hegyalja Fesztivál, Hollywood Rose, Insane, Metal, MetalWar Fest, nyereményjáték, Pet?fi Csarnok, Power metal, rockzenekar, Rubicon, Superbutt, Szeged, Thrash metal, turné, új énekes, Zorall